گروه موفقیت mr.masoumi

دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری

مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست و چه کاری انجام می دهد؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست و چه کاری انجام می دهد؟

امروزه در بالاترین سطح حضور و تاثیر دیجیتال مارکتینگ در رونق کسب و کار قرار داریم. حضور کسب و کار ها در فضای مجازی امری اجتناب ناپذیر است و همه به دنبال یافتن جدیدترین روش ها و ترفند ها برای رشد در آن هستند. این موضوع نشان دهنده ی تاثیر مهم یک مشاور حوزه ی دیجیتال مارکتینگ است. اما واقعا مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست و چه نقشی در موفقیت کسب و کار ما دارد. این ها سوالاتی است که ذهن همه ی ما را به خود درگیر کرده است. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله با هم به تعریف مشخصی از یک مشاور دیجیتال مارکتینگ برسیم و تفاوت یک مشاور با افرادی که صرفا "ادمین" هستند یا آموزش می دهند را به خوبی درک کنیم.

 

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی در فضای مجازی استفاده از استراتژی ها و فعالیت هایی است که به یک فرد یا کسب و کار کمک می کند تا در فضای اجتماعی  و همچنین در فضای مجازی رشد کند و فروش و افزایش درآمد بهتری داشته باشند.

دیجیتال مارکتینگ شامل فعالیت های زیادی می شود، مانند:

  • تبلیغات در سایت های مختلف و یا در موتورهای جستجو مانند گوگل و ...
  • ایمیل مارکتینگ
  • شبکه های اجتماعی
  • سئو (SEO) یا همان بهینه سازی موتور های جستجو
  • بازارهای واسطه ای یا همان market place ها
  • و غیره 

مشاور دیجیتال مارکتینگ بعد از تحلیل و بررسی نیازمندی ها و توانمندی های و همچنین وضعیت کنونی کسب و کار شما روش های مناسب و  اختصاصی را به شما پیشنهاد داده و بهترین برنامه را برای موفقیت شما با کمترین هزینه طراحی خواهد داد.

 برای برگزاری یک مشاوره دیجیتال  مارکتینگ نکات زیر بسیار  حائز اهمیت هستند:

1. هدف شما از دیجیتال مارکتینگ

2. بودجه ای که در اختیار دارید یا مایل به اختصاص آن هستید

3. مدت زمانی که برای رسیدن به اهدافتان در نظر گرفته اید

4. نیروی انسانی که برای بازار یابی بر مبنای توصیه های مشاور در اختیار دارید 

5. وضعیت کنونی کسب و کارتان

البته در نظر داشته باشید که یک مشاور خوب می تواند برای تصمیم گیری در موارد بالا نیز به شما کمک کند.   

 

مشاور دیجیتال مارکتینگ کیست؟

مشاور دیجیتال مارکتینگ نقش پررنگی در تعیین نقشه راه و موفقیت کسب و کار ها در فضای مجازی دارد و می تواند گره های چندین و چند ساله فروش را باز کند. برای روشن تر شدن اهمیت کار مشاور در زمینه های مختلف دیجیتال مارکتینگ با هم نگاهی به این فعالیت ها بیندازیم:

وظایف مشاور دیجیتال مارکتینگ | معصومی

دیجیتال مارکتینگ | مشاوره کسب و کار معصومی

 

چطور یک مشاوره خوب را یافته و استخدام کنیم؟

رشد بیش از حد افرادی که در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ و مخصوصا بازاریابی در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند کمی کار انتخاب یک مشاور خوب را سخت کرده است. افراد زیادی هستند که با عنوان هایی مانند مدرس یا ادمین فعالیت می کنند و گاها مشاوره هم می دهند. با وجود این که این شما طبیعتا به حضور یک ادمین خوب در تیم تان نیاز دارید و آموزش امری اجتناب ناپذیر است اما استفاده از  یک مشاور دیجیتال مارکتینگ خبره چیزی فراتر از این دو موضوع است.

فراموش نکنید که تیم مشاوره کسب وکار معصومی سابقه ی چند ساله در مشاوره راه اندازی، بازاریابی، مدیریت انواع شرکت و رونق کسب و کار های مختلف در فضای آنلاین و فیزیکی را دارد. تیم معصومی حتی به شما کمک می کند تا کسب و کارتان را در فضای بین المللی رونق داده و درآمد های دلاری داشته باشید!

 

جمع بندی

اهمیت بازاریابی در فضای مجازی بر هیچکس پوشیده نیست. مشاور دیجیتال مارکتینگ می تواند راه ها برای شما مشخص کند و به شما کمک کند تا کوتاه ترین روش را برای رونق کسب و کارتان پیدا کنید و کم ترین هزینه را در این راه صرف کنید. فراموش نکنیم که هر کسب و کار شرایط و ویژگی های خاص خود را دارد و هیچ روش از پیش تعیین شده و ایده آلی برای همه وجود ندارد.

نوشته شده توسط امیر ابراهیمی

https://mr-masoumi.ir/articles/digital-marketing-consultant

ثبت نظر

نام و نام خانوادگی

ایمیل

دیدگاه

لیست نظرات (0)