گروه موفقیت mr.masoumi

دیجیتال مارکتینگ

اشتراک گذاری

اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واتساپ مارکتینگ whatsapp marketing

اهمیت مشاوره دیجیتال مارکتینگ در واتساپ مارکتینگ whatsapp marketing

نرم افزار پیام رسان واتساپ با تمام چالش‌ها و محدودیت‌هایی که در طول سال‌ها داشته٬ هنوز یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین نرم افزا‌رهای پیام رسان در سراسر دنیا است. با وجود فیلترینگ و وجود تلگرام، در ایران نیز واتساپ راه ارتباطی بسیاری از کسب و کارها است بخصوص اگر کسب وکار شما بین المللی باشد، با مشاوره دیجیتال مارکتینگ می توانید این پیام رسان قوی را به پلی برای رشد درآمد خود تبدیل کنید. در این مقاله نگاهی به واتساپ و نقش آن در رونق کسب و کار بیاندازیم.

واتساپ Whatsapp در یک نگاه

واتساپ برنامه ی پیام رسان محبوبی است که در مالکیت شرکت متا است. شرکت متا بعد از فیس بوک، بیشترین حجم ترافیک کاربری را در دنیا روی واستاپ دارد. واستاپ محبوبیتش را بیشتر به دلایل امنیتی بدست آورده و پیام رسان‌های اندکی در دنیا توانسته اند امنیت دیتا و پیام های کاربران را حفظ کنند. البته این حجم از امنیت باعث محدودیت‌هایی شده است که سایر پیامرسان ها مثل تلگرام آن را ندارد. این محدودیت‌ها شامل بروزرسانی‌های کند، سرعت نسبتا کمتر،‌ محدودیت در آپلود و غیره است. اما هیچ کدام از این محدودیت‌ها، محبوبیت واتساپ را کم نکرده است و به همین دلیل، هم اکنون واتساپ بهترین و رایج ترین سیستم پیام رسان برای کسب و کارهای آنلاین و آفلاین می باشد. 

 

مقایسه نسخه‌ی عمومی واتساپ Whatsapp و نسخه بیزینس واتساپ

برای استفاده از واتساپ برای کسب وکار باید از نسخه ی بیزینس آن استفاده کنید. بعد از نصب و تایید حساب کاربری و شماره تلفن به بخش پروفایل بروید و روی گزینه ی Business profile کلیک کنید. در این قسمت اطلاعات مربوط به کسب و کار مثل ساعت کاری و آدرس و غیره را کامل می کنید.
برای اطلاعات بیشتر به لینک سایت رسمی واتساپ مراجعه کنید:
How to get started with the WhatsApp Business app

نسخه ی بیزینس و عمومی واتساپ هر دو رایگان هستند ولی ویژگی های مختلفی دارند. شما نمی توانید از یک شماره برای هر دو اکانت استفاده کنید. واتساپ نسخه رابط برنامه نویسی یا همان API نیز دارد که رایگان نیست. در جدول زیر اختلاف بین سه نسخه را با هم میبینیم:

مقایسه نسخه‌ی عمومی واتساپ Whatsapp و نسخه بیزینس واتساپ

7 کاربرد واتساپ Whatsapp برای رشد کسب و کار

استفاده از واتساپ در کسب و کار می‌تواند به یک استراتژی بسیار محکم و مفید تبدیل شود. در ادامه چندین روشی که شما می‌توانید از این برنامه در کارتان استفاده کنید به همراه مثال بررسی می‌کنیم:


1- تبلیغ در واتساپ Whatsapp

شما می‌توانید از واستاپ برای تبلیغات خرد و کلان استفاده کنید. واستاپ امکانات زیادی در زمینه ی ارسال پیام های گروهی به لیست‌های مختلف می‌دهد. 

 

2- برندینگ و ایجاد پروفایل کسب و کار در واتساپ Whatsapp

نسخه ی بیزنس واتساپ به شما این امکان را می‌دهد تا با قرار دادن و تایید اطلاعات کسب و کارتان، اعتبار خوبی در فضای آنلاین بدست آورد. 

 

3- استفاده از لیست‌ها 

سیستم مدیریت لیست‌های واتساپ امکانات زیادی در زمینه ی ارسال پیام‌های گروهی به شما می‌دهد که در کمپین‌های مختلف اطلاع رسانی و فروش می‌تواند باعث صرفه جویی وقت و انرژی شما شود.

 

4- ارایه ی خدمات مشتری در واتساپ Whatsapp

پر کاربردترین ویژگی واتساپ، استفاده در بخش خدمات مشتری مخصوصا فضای آنلاین و بین المللی هست. بالا رفتن هزینه‌ی چت بات‌ها و نبود هم خوانی مناسب با تلفن همراه تان باعث شده همه برای این کار به واتساپ روی بیاورند. توجه داشته باشید که اگر بیزنس شما محلی است و مشتری های سطح بالایی دارید ترجیحا از چت بات‌ها استفاده کنید.

 

5- بازاریابی محتوا در واتساپ Whatsapp

یکی از روش‌های بازاریابی موفق در فضای اجتماعی و آنلاین تولید و ارائه ی محتوای مفید برای کاربران و مشتری‌هاست. شما میتوانید با ایجاد community در کانال‌ها و گروه‌های واتساپی، ‌از فرصت‌های زیادی در زمینه ی فروش و تبلیغات ارزان تر بهره مند شوید. 

 

6- جمع آوری بازخورد

یکی از مهم ترین ابزار رونق کسب و کار، بهره مندی از بازخورد مشتری‌ها و دیدگاه‌های آن هاست. دسترسی عمومی واتساپ به شما این امکان را می دهد که یکی از سریع ترین روش های جمع آوری بازخورد را در کسب و کارتان داشته باشید. 

 

7-  استفاده از Status واتساپ

معمولا مشتری‌های شما وقت زیادی در پیام رسان‌ها می گذرانند و این به شما کمک می کند تا با استفاده از Status واتساپ جدیدترین خبرها و محصولاتتان را به شکل عمومی و رایگان در اختیار مخاطبان تان بگذارید.

کلام آخر

به خاطر داشته باشید که واتساپ محبوب ترین برنامه ی پیام رسان در تمام دنیاست و ارتباط مستقیم آن با فیس بوک و متا می تواند به مدیریت مشترک سیستم های تبلیغاتی شما کمک شایانی بکند. در استفاده از واتساپ نکته مهم این است همیشه طبق قوانین واستاپ Whatsapp استراتژی هایتان را بچینید و از اسپم کردن مشتری‌ها خودداری کنید. تیم مشاوره ی کسب و کار معصومی  با مشاوره دیجیتال مارکتینگ برای برداشتن اولین قدم در رونق کسب و کار شما در فضای دیجیتال آماده ی خدمات رسانی است. همین امروز با ما تماس بگیرید و اولین تکه ی پازل موفقیت را بچینید.
 

نوشته شده توسط امیر ابراهیمی

https://mr-masoumi.ir/articles/whatsapp-marketing

ثبت نظر

نام و نام خانوادگی

ایمیل

دیدگاه

لیست نظرات (0)